Kurumsal

 

Fantazi İplik Üretiminde Türkiye’nin Lider Kuruluşu: Filoteks Fantazi İplik San. ve Tic. A. Ş.

1985 yılında yeni geliştirilmiş oyuk iğli fantazi büküm makinalarıyla faaliyete geçen şirketimiz 33 yıldır önceleri dokuma ve yuvarlak örme makinalarına yönelik; sonraları mefruşata ve trikoya yönelik ürettiği ipliklerle uzun yıllardır sektörün önder kuruluşları arasında yer almaktadır.

İlk yıllarını Bomonti’deki tesisinde geçiren şirket 1996 yılından itibaren Esenyurt-Kıraç’taki tesislerine taşınmıştır.

8000 m2’lik bir yerleşim alanındaki üretim tesisinde Zinser ring makinalarında akrilik; akrilik-yün, akrilik-poliamit ve muhtelif karışımlarda 1/15 Nm ile 2/40 Nm arasında iplikler üreten firmamız özellikle karışım ipliklerde cazip fiyatlarla kendine piyasada yer bulmaktadır.

Fantazi iplik üretiminde genellikle boyalı topstan (akrilik/yün/poliamit) hareketle mal üreten Filoteks; Aksa Akrilik Kimya San. A. Ş.’nin hammaddesini kullanmakta ve stoğunda 150’ye yakın renkte mamul bulundurmaktadır.

Akrilik-yün-mohair-pamuk-polyester ve poliamit hammaddelerinden hareketle 1,000 Nm ile 18,000 Nm arasında buklet, nope, frize vb. tipinde mamul üreten Filoteks her yıl hazırladığı koleksiyonuyla özellikle ihracat yapan alıcıların ihtiyaçlarını karşılamaktadır.